Overview
Specification
CLAA370WF01

CLAA370WF01 Basic Information
| Panel Model | CLAA370WF01 |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,37 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA370WF01 Price | Request Price & Lead Time |
CLAA370WF01 Mechanical Features
| Dot Resolution | 1366(RGB)×768 (WXGA) |
|---|---|
| Pixel Configuration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 42 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.200×0.600 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.600×0.600 mm (H×V) |
| Active Area | 819.6×460.8 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
| Touch Panel | Without |
CLAA370WF01 Optical Features
| Sunlight Readable | N |
|---|
