990000601

| Panel Model | 990000601 |
|---|---|
| Panel Brand | TPO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,1.5 inch, 480×240 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| 990000601 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 29.79×22.32 mm |
| Outline | 37.1×32.7 mm |
| Surface | Hard coating (2H) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 13/22 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/20/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1 pcs WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI , 40 pins |
| Input Voltage | 3.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of TPO 990000601.
TPO 990000601 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO 990000601 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO 990000601 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO 990000601 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
TPO 990000601 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the TPO 990000601 pdf datasheet or detailed specifications of the TPO 990000601 or other TPO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from TPO 990000601 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "990000601"
- TPO 990000601
- 990000601 datasheet
- 990000601 image
- 990000601 price
- 990000601 distributor

