A015BL02

| Panel Model | A015BL02 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,1.5 inch, 502×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| A015BL02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 30.622×22.8 mm |
| Outline | 37.1×32.8×3.2 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 40/40/10/30 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 2S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI , 33 pins |
| Input Voltage | 3.3/8.5/-6.5V (Typ.)(VCC/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO A015BL02.
AUO A015BL02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A015BL02 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A015BL02 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A015BL02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO A015BL02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A015BL02 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A015BL02 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A015BL02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "A015BL02"
- AUO A015BL02
- A015BL02 datasheet
- A015BL02 image
- A015BL02 price
- A015BL02 distributor

