AA050MG04

| Panel Model | AA050MG04 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AA050MG04 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 108×64.8 mm |
| Outline | 118.5×84.7×5.2 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 12/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4 strings WLED Without Driver |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 8-bit) , 45 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AA050MG04.
Mitsubishi AA050MG04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA050MG04 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA050MG04 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA050MG04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AA050MG04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA050MG04 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA050MG04 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA050MG04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AA050MG04"
- Mitsubishi AA050MG04
- AA050MG04 datasheet
- AA050MG04 image
- AA050MG04 price
- AA050MG04 distributor

