AA050MH01

| Panel Model | AA050MH01 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AA050MH01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 108×64.8 mm |
| Outline | 118.5×77.8 mm |
| Surface | Clear, Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 12/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 8-bit) |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AA050MH01.
Mitsubishi AA050MH01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA050MH01 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA050MH01 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA050MH01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AA050MH01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA050MH01 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA050MH01 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA050MH01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AA050MH01"
- Mitsubishi AA050MH01
- AA050MH01 datasheet
- AA050MH01 image
- AA050MH01 price
- AA050MH01 distributor

