AA057VG12

| Panel Model | AA057VG12 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.7 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AA057VG12 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transflective |
| Active Area | 115.2×86.4 mm |
| Outline | 135×104.6×8.85 mm |
| Surface | Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 185:1 (Typ.)(Transmissive) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 40% |
| Response Time | 4/16 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/50/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) , 33 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AA057VG12.
Mitsubishi AA057VG12 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA057VG12 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA057VG12 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA057VG12 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AA057VG12 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA057VG12 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA057VG12 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA057VG12 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AA057VG12"
- Mitsubishi AA057VG12
- AA057VG12 datasheet
- AA057VG12 image
- AA057VG12 price
- AA057VG12 distributor
