AA065VB08

| Panel Model | AA065VB08 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.5 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AA065VB08 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 132.48×99.36 mm |
| Outline | 154×121 mm |
| Surface | Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 750:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 6/19 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) , 31 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AA065VB08.
Mitsubishi AA065VB08 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA065VB08 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA065VB08 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA065VB08 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AA065VB08 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA065VB08 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA065VB08 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA065VB08 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AA065VB08"
- Mitsubishi AA065VB08
- AA065VB08 datasheet
- AA065VB08 image
- AA065VB08 price
- AA065VB08 distributor

