AA065VD13

| Panel Model | AA065VD13 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,6.5 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AA065VD13 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 132.48×99.36 mm |
| Outline | 154×121 mm |
| Surface | Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 40% |
| Response Time | 6/19 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 strings WLED Without Driver |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) , 31 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AA065VD13.
Mitsubishi AA065VD13 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA065VD13 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA065VD13 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA065VD13 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AA065VD13 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA065VD13 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA065VD13 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA065VD13 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AA065VD13"
- Mitsubishi AA065VD13
- AA065VD13 datasheet
- AA065VD13 image
- AA065VD13 price
- AA065VD13 distributor

