AA084VC04

| Panel Model | AA084VC04 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.4 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AA084VC04 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 170.88×128.16 mm |
| Outline | 199.5×149×12 mm |
| Surface | Hard coating (2H), Antireflection |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 6/19 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 65/65/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) , 31 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AA084VC04.
Mitsubishi AA084VC04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA084VC04 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA084VC04 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA084VC04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AA084VC04 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA084VC04 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA084VC04 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA084VC04 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AA084VC04"
- Mitsubishi AA084VC04
- AA084VC04 datasheet
- AA084VC04 image
- AA084VC04 price
- AA084VC04 distributor

