AA104VB05

| Panel Model | AA104VB05 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,10.4 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AA104VB05 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 211.2×158.4 mm |
| Outline | 243×181.6×12.7 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/35 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/55/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 2 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | CMOS (1 ch, 6-bit) , 31 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AA104VB05.
Mitsubishi AA104VB05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA104VB05 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA104VB05 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA104VB05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AA104VB05 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA104VB05 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA104VB05 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA104VB05 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AA104VB05"
- Mitsubishi AA104VB05
- AA104VB05 datasheet
- AA104VB05 image
- AA104VB05 price
- AA104VB05 distributor

