AA150XT01

| Panel Model | AA150XT01 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,15.0 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AA150XT01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 304.1×228.1 mm |
| Outline | 326×255×17.1 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 50% |
| Response Time | 6/19 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/60/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 7S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AA150XT01.
Mitsubishi AA150XT01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA150XT01 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA150XT01 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA150XT01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AA150XT01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AA150XT01 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AA150XT01 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AA150XT01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AA150XT01"
- Mitsubishi AA150XT01
- AA150XT01 datasheet
- AA150XT01 image
- AA150XT01 price
- AA150XT01 distributor
