AC035QG01

| Panel Model | AC035QG01 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.5 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AC035QG01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 53.64×71.52 mm |
| Outline | 63.5×85×4.7 mm |
| Surface | Clear, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 51% |
| Response Time | 12/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) + SPI , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.0V (Typ.)(VCC/VCCIO) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AC035QG01.
Mitsubishi AC035QG01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AC035QG01 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AC035QG01 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AC035QG01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AC035QG01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AC035QG01 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AC035QG01 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AC035QG01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AC035QG01"
- Mitsubishi AC035QG01
- AC035QG01 datasheet
- AC035QG01 image
- AC035QG01 price
- AC035QG01 distributor

