AC070MD01

| Panel Model | AC070MD01 |
|---|---|
| Panel Brand | Mitsubishi |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AC070MD01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 152.4×91.44 mm |
| Outline | 165×104×7.55 mm |
| Surface | Antiglare, Reflection 4.0% (Typ.) |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 40 (Max.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 55/55/60/30 (Min.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/13.0/18.0/-6.0V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Mitsubishi AC070MD01.
Mitsubishi AC070MD01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AC070MD01 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AC070MD01 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AC070MD01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Mitsubishi AC070MD01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Mitsubishi AC070MD01 pdf datasheet or detailed specifications of the Mitsubishi AC070MD01 or other Mitsubishi LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Mitsubishi AC070MD01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AC070MD01"
- Mitsubishi AC070MD01
- AC070MD01 datasheet
- AC070MD01 image
- AC070MD01 price
- AC070MD01 distributor
