ACX430AKM-7

| Panel Model | ACX430AKM-7 |
|---|---|
| Panel Brand | SONY |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,4.2 inch, 480×800 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| ACX430AKM-7 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Transmissive |
| Active Area | 54.72×91.2 mm |
| Outline | 58.52×100.15 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 900:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 56% |
| Response Time | |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 8S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 60 pins |
| Input Voltage | 3.0/1.8V (Typ.)(VCI/VIO) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SONY ACX430AKM-7.
SONY ACX430AKM-7 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SONY ACX430AKM-7 pdf datasheet or detailed specifications of the SONY ACX430AKM-7 or other SONY LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SONY ACX430AKM-7 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SONY ACX430AKM-7 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SONY ACX430AKM-7 pdf datasheet or detailed specifications of the SONY ACX430AKM-7 or other SONY LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SONY ACX430AKM-7 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ACX430AKM-7"
- SONY ACX430AKM-7
- ACX430AKM-7 datasheet
- ACX430AKM-7 image
- ACX430AKM-7 price
- ACX430AKM-7 distributor

