AM-128160H8TNQW-00H

| Panel Model | AM-128160H8TNQW-00H |
|---|---|
| Panel Brand | AMPIRE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,1.8 inch, 128×160 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AM-128160H8TNQW-00H Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 28.416×35.52 mm |
| Outline | 34×45.8×3.55 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 200:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K/262K |
| Response Time | 15/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 2S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | 8-bit 8080 parallel , 20 pins |
| Input Voltage | 2.8V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AMPIRE AM-128160H8TNQW-00H.
AMPIRE AM-128160H8TNQW-00H are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AMPIRE AM-128160H8TNQW-00H pdf datasheet or detailed specifications of the AMPIRE AM-128160H8TNQW-00H or other AMPIRE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AMPIRE AM-128160H8TNQW-00H distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AMPIRE AM-128160H8TNQW-00H are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AMPIRE AM-128160H8TNQW-00H pdf datasheet or detailed specifications of the AMPIRE AM-128160H8TNQW-00H or other AMPIRE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AMPIRE AM-128160H8TNQW-00H distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AM-128160H8TNQW-00H"
- AMPIRE AM-128160H8TNQW-00H
- AM-128160H8TNQW-00H datasheet
- AM-128160H8TNQW-00H image
- AM-128160H8TNQW-00H price
- AM-128160H8TNQW-00H distributor

