AM-320240N1TMQW-00H-F(R)

| Panel Model | AM-320240N1TMQW-00H-F(R) |
|---|---|
| Panel Brand | AMPIRE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AM-320240N1TMQW-00H-F(R) Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 115.2×86.4 mm |
| Outline | 167×109×10.7 mm |
| Surface | Reflection 2.0% (Max.) |
| Contrast Ratio | 350:1 (Min.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/60/50(Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S7P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AMPIRE AM-320240N1TMQW-00H-F(R).
AMPIRE AM-320240N1TMQW-00H-F(R) are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AMPIRE AM-320240N1TMQW-00H-F(R) pdf datasheet or detailed specifications of the AMPIRE AM-320240N1TMQW-00H-F(R) or other AMPIRE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AMPIRE AM-320240N1TMQW-00H-F(R) distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AMPIRE AM-320240N1TMQW-00H-F(R) are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AMPIRE AM-320240N1TMQW-00H-F(R) pdf datasheet or detailed specifications of the AMPIRE AM-320240N1TMQW-00H-F(R) or other AMPIRE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AMPIRE AM-320240N1TMQW-00H-F(R) distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AM-320240N1TMQW-00H-F(R)"
- AMPIRE AM-320240N1TMQW-00H-F(R)
- AM-320240N1TMQW-00H-F(R) datasheet
- AM-320240N1TMQW-00H-F(R) image
- AM-320240N1TMQW-00H-F(R) price
- AM-320240N1TMQW-00H-F(R) distributor

