AMS395GB02
| Panel Model | AMS395GB02 |
|---|---|
| Panel Brand | SAMSUNG SMD |
| Descrition | AM-OLED ,4.0 inch, 360×640 |
| Panel Type | AM-OLED |
| AMS395GB02 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 49.14×87.36 mm |
| Outline | 53.76×97.16 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 1300 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 105% |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Signal Interface | MIPI (1 data lane) , 20 pins |
| Input Voltage | 3.7/1.8V (Typ.)(VPNL/VDDI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of SAMSUNG SMD AMS395GB02.
SAMSUNG SMD AMS395GB02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG SMD AMS395GB02 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG SMD AMS395GB02 or other SAMSUNG SMD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG SMD AMS395GB02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
SAMSUNG SMD AMS395GB02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the SAMSUNG SMD AMS395GB02 pdf datasheet or detailed specifications of the SAMSUNG SMD AMS395GB02 or other SAMSUNG SMD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from SAMSUNG SMD AMS395GB02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AMS395GB02"
- SAMSUNG SMD AMS395GB02
- AMS395GB02 datasheet
- AMS395GB02 image
- AMS395GB02 price
- AMS395GB02 distributor
