AX080A014B
| Panel Model | AX080A014B |
|---|---|
| Panel Brand | IPS Alpha |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,31.5 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AX080A014B Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS-Pro, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 697.685×392.256 mm |
| Outline | 760×450 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 1100:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 8/6 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 18 pcs EEFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of IPS Alpha AX080A014B.
IPS Alpha AX080A014B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IPS Alpha AX080A014B pdf datasheet or detailed specifications of the IPS Alpha AX080A014B or other IPS Alpha LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IPS Alpha AX080A014B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
IPS Alpha AX080A014B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IPS Alpha AX080A014B pdf datasheet or detailed specifications of the IPS Alpha AX080A014B or other IPS Alpha LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IPS Alpha AX080A014B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AX080A014B"
- IPS Alpha AX080A014B
- AX080A014B datasheet
- AX080A014B image
- AX080A014B price
- AX080A014B distributor

