AX080A030B
| Panel Model | AX080A030B |
|---|---|
| Panel Brand | IPS Alpha |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,31.5 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| AX080A030B Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | IPS-Pro, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 697.685×392.256 mm |
| Outline | 760×450×50.5 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 75% |
| Response Time | 8/6 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 16 pcs EEFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of IPS Alpha AX080A030B.
IPS Alpha AX080A030B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IPS Alpha AX080A030B pdf datasheet or detailed specifications of the IPS Alpha AX080A030B or other IPS Alpha LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IPS Alpha AX080A030B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
IPS Alpha AX080A030B are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the IPS Alpha AX080A030B pdf datasheet or detailed specifications of the IPS Alpha AX080A030B or other IPS Alpha LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from IPS Alpha AX080A030B distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "AX080A030B"
- IPS Alpha AX080A030B
- AX080A030B datasheet
- AX080A030B image
- AX080A030B price
- AX080A030B distributor

