BF055FHM-E00

| Panel Model | BF055FHM-E00 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.5 inch, 1080×1920 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| BF055FHM-E00 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ADS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 67.716×120.384 mm |
| Outline | 70.94×128.01 mm |
| Surface | Hard coating |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 70% |
| Response Time | 25 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | MIPI (4 data lanes) |
| Input Voltage | 1.8/5.0/-5.0V (Typ.)(VDDI/AVDD/AVEE) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE BF055FHM-E00.
BOE BF055FHM-E00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BF055FHM-E00 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BF055FHM-E00 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BF055FHM-E00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE BF055FHM-E00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BF055FHM-E00 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BF055FHM-E00 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BF055FHM-E00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "BF055FHM-E00"
- BOE BF055FHM-E00
- BF055FHM-E00 datasheet
- BF055FHM-E00 image
- BF055FHM-E00 price
- BF055FHM-E00 distributor

