BM1024600-8688FTGK
| Panel Model | BM1024600-8688FTGK |
|---|---|
| Panel Brand | BYD |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| BM1024600-8688FTGK Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 153.6×90 mm |
| Outline | 163.2×102×2.2 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 450:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 60% |
| Response Time | 5/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 60/60/60/50 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S8P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 30 pins |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(VCC/VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BYD BM1024600-8688FTGK.
BYD BM1024600-8688FTGK are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BYD BM1024600-8688FTGK pdf datasheet or detailed specifications of the BYD BM1024600-8688FTGK or other BYD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BYD BM1024600-8688FTGK distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BYD BM1024600-8688FTGK are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BYD BM1024600-8688FTGK pdf datasheet or detailed specifications of the BYD BM1024600-8688FTGK or other BYD LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BYD BM1024600-8688FTGK distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "BM1024600-8688FTGK"
- BYD BM1024600-8688FTGK
- BM1024600-8688FTGK datasheet
- BM1024600-8688FTGK image
- BM1024600-8688FTGK price
- BM1024600-8688FTGK distributor

