BT035HVMG003-A301

| Panel Model | BT035HVMG003-A301 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,3.5 inch, 320×480 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| BT035HVMG003-A301 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 48.96×73.44 mm |
| Outline | 52.36×80.45×0.95 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 12/18 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/60/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | COG Built-in ILI9486 |
| Input Voltage | 3.0/3.0V (Typ.)(IOVCC/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE BT035HVMG003-A301.
BOE BT035HVMG003-A301 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BT035HVMG003-A301 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BT035HVMG003-A301 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BT035HVMG003-A301 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE BT035HVMG003-A301 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE BT035HVMG003-A301 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE BT035HVMG003-A301 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE BT035HVMG003-A301 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "BT035HVMG003-A301"
- BOE BT035HVMG003-A301
- BT035HVMG003-A301 datasheet
- BT035HVMG003-A301 image
- BT035HVMG003-A301 price
- BT035HVMG003-A301 distributor

