CLAA070ND02

| Panel Model | CLAA070ND02 |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA070ND02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 153.6×90 mm |
| Outline | 166.05×105.69×3.5 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 80/80/60/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/11.0/20.0/-6.8V (Typ.)(DVDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA070ND02.
CPT CLAA070ND02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070ND02 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070ND02 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070ND02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA070ND02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA070ND02 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA070ND02 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA070ND02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA070ND02"
- CPT CLAA070ND02
- CLAA070ND02 datasheet
- CLAA070ND02 image
- CLAA070ND02 price
- CLAA070ND02 distributor
