CLAA080XA01BW

| Panel Model | CLAA080XA01BW |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 1024×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA080XA01BW Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 162.048×121.536 mm |
| Outline | 183×141×3.7 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.2M (6-bit / 6-bit + FRC) , CIE1931 50% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/70/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4S7P WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/9.6/18/-6V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA080XA01BW.
CPT CLAA080XA01BW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA080XA01BW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA080XA01BW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA080XA01BW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA080XA01BW are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA080XA01BW pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA080XA01BW or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA080XA01BW distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA080XA01BW"
- CPT CLAA080XA01BW
- CLAA080XA01BW datasheet
- CLAA080XA01BW image
- CLAA080XA01BW price
- CLAA080XA01BW distributor
