CLAA101WJ02

| Panel Model | CLAA101WJ02 |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,10.1 inch, 1366×768 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA101WJ02 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | HFFS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 223.341×125.568 mm |
| Outline | 234.53×138.97×4.4 mm |
| Surface | Hard coating |
| Contrast Ratio | 800:1 (Min.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 85/85/85/85 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6S6P WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA101WJ02.
CPT CLAA101WJ02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA101WJ02 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA101WJ02 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA101WJ02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA101WJ02 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA101WJ02 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA101WJ02 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA101WJ02 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA101WJ02"
- CPT CLAA101WJ02
- CLAA101WJ02 datasheet
- CLAA101WJ02 image
- CLAA101WJ02 price
- CLAA101WJ02 distributor
