CLAA201VA07

| Panel Model | CLAA201VA07 |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,20.1 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAA201VA07 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 408×306 mm |
| Outline | 448×347 mm |
| Surface | Antiglare, Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.2M (6-bit + FRC) |
| Response Time | 4/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/70/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 6 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | TTL (1 ch, 8-bit) , 50 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAA201VA07.
CPT CLAA201VA07 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA201VA07 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA201VA07 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA201VA07 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAA201VA07 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAA201VA07 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAA201VA07 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAA201VA07 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAA201VA07"
- CPT CLAA201VA07
- CLAA201VA07 datasheet
- CLAA201VA07 image
- CLAA201VA07 price
- CLAA201VA07 distributor

