CLAF050LA01

| Panel Model | CLAF050LA01 |
|---|---|
| Panel Brand | CPT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| CLAF050LA01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 108×64.8 mm |
| Outline | 115.6×73.9×1 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | , CIE1931 50% |
| Response Time | 20 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 65/65/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | Suggest OTA7001A-C + OTA9960A |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CPT CLAF050LA01.
CPT CLAF050LA01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAF050LA01 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAF050LA01 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAF050LA01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CPT CLAF050LA01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CPT CLAF050LA01 pdf datasheet or detailed specifications of the CPT CLAF050LA01 or other CPT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CPT CLAF050LA01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "CLAF050LA01"
- CPT CLAF050LA01
- CLAF050LA01 datasheet
- CLAF050LA01 image
- CLAF050LA01 price
- CLAF050LA01 distributor

