DLC0240ACOG-3
| Panel Model | DLC0240ACOG-3 |
|---|---|
| Panel Brand | DLC |
| Descrition | PM-OLED ,2.4 inch, 240×320 |
| Panel Type | PM-OLED |
| DLC0240ACOG-3 Price | Request Price & Lead Time |
| Active Area | 36.72×48.96 mm |
| Outline | 42.92×59.46×1.55 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) , CIE1931 53% |
| Viewing Angle | |
| Frequency | 60Hz |
| Driver IC | COG Built-in DA8620 |
| Signal Interface | 8-bit 8080 parallel , 39 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8/18.0V (Typ.)(VDD/VDDIO/VCC) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of DLC DLC0240ACOG-3.
DLC DLC0240ACOG-3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0240ACOG-3 pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0240ACOG-3 or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0240ACOG-3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
DLC DLC0240ACOG-3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the DLC DLC0240ACOG-3 pdf datasheet or detailed specifications of the DLC DLC0240ACOG-3 or other DLC LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from DLC DLC0240ACOG-3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "DLC0240ACOG-3"
- DLC DLC0240ACOG-3
- DLC0240ACOG-3 datasheet
- DLC0240ACOG-3 image
- DLC0240ACOG-3 price
- DLC0240ACOG-3 distributor
