DMC-20261NYJ-LY-BCE

| Panel Model | DMC-20261NYJ-LY-BCE |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | STN-LCD ,3.0 inch, 20×2 |
| Panel Type | STN-LCD |
| DMC-20261NYJ-LY-BCE Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Yellow/Green (Positive), Transmissive |
| Display Fonts | 5×8 dots |
| Character Size | 3.2×5.55 mm |
| Character Pitch | 3.8×5.95 mm |
| Active Area | 75.4×11.5 mm |
| Bezel Area | 83.0×18.6 mm |
| Outline | 116×37×15.7 mm |
| Contrast Ratio | 5:1 (Typ.) |
| Display Colors | Monochrome |
| Response Time | 60/90 (Typ.)(Tr/Td) |
| Lamp Type | 2S13P YG-LED Without Driver |
| Signal Interface | 8-bit parallel , 14 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera DMC-20261NYJ-LY-BCE.
Kyocera DMC-20261NYJ-LY-BCE are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera DMC-20261NYJ-LY-BCE pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera DMC-20261NYJ-LY-BCE or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera DMC-20261NYJ-LY-BCE distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera DMC-20261NYJ-LY-BCE are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera DMC-20261NYJ-LY-BCE pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera DMC-20261NYJ-LY-BCE or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera DMC-20261NYJ-LY-BCE distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "DMC-20261NYJ-LY-BCE"
- Kyocera DMC-20261NYJ-LY-BCE
- DMC-20261NYJ-LY-BCE datasheet
- DMC-20261NYJ-LY-BCE image
- DMC-20261NYJ-LY-BCE price
- DMC-20261NYJ-LY-BCE distributor

