Overview
Specification
DMF682A
DMF682A Basic Information
| Panel Model | DMF682A |
|---|---|
| Panel Brand | OPTREX |
| Descrition | STN-LCD ,5.3 inch, 256×128 |
| Panel Type | STN-LCD |
| DMF682A Price | Request Price & Lead Time |
| Model Alias | DMF-682A |
DMF682A Mechanical Features
| Dot Resolution | 256×128 |
|---|---|
| Pixel Configuration | Rectangle |
| Pixel Density | 54 PPI |
| Aspect Ratio | 2:1 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot Pitch | 0.47×0.47 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.47×0.47 mm (H×V) |
| Active Area | 120.28×60.12 mm (H×V) |
| Bezel Area | 127.0×70.0 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 147×116 mm (H×V) |
| Landscape or Portrait | Landscape type |
DMF682A Optical Features
| Display Mode | STN |
|---|---|
| Sunlight Readable | N |
DMF682A Electronics Feature
| Vertical Frequency | 70Hz |
|---|
