Overview
Specification
ES133TT2

ES133TT2 Basic Information
| Panel Model | ES133TT2 |
|---|---|
| Panel Brand | E Ink |
| Descrition | EPD ,13.3 inch, 2200×1650 |
| Panel Type | EPD |
| ES133TT2 Price | Request Price & Lead Time |
| Remarks | Plastic substrate, Carta 1.2 |
ES133TT2 Mechanical Features
| Dot Resolution | 2200×1650 |
|---|---|
| Pixel Configuration | Rectangle |
| Pixel Density | 206 PPI |
| Aspect Ratio | 4:3 (H:V) |
| Form Factor | Flexible Display |
| Dot Pitch | 0.123×0.123 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.123×0.123 mm (H×V) |
| Active Area | 270.6×202.95 mm (H×V) |
| Outline Dimension | 286.2×214.9 mm (H×V) |
| Outline Depth | 0.995 mm |
| Touch Panel | Without |
ES133TT2 Optical Features
| Display Mode | Reflective |
|---|---|
| Contrast Ratio | 17:1 (Typ.) (Reflective) |
| Display Color | Grayscale () |
| Sunlight Readable | N |
ES133TT2 Backlight System
| Lamp Type | No B/L |
|---|
