ET028002DHU

| Panel Model | ET028002DHU |
|---|---|
| Panel Brand | EDT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| ET028002DHU Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 50.5×69.6 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K |
| Response Time | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 75/70/75/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 50 pins |
| Input Voltage | 2.8V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of EDT ET028002DHU.
EDT ET028002DHU are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT ET028002DHU pdf datasheet or detailed specifications of the EDT ET028002DHU or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT ET028002DHU distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
EDT ET028002DHU are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT ET028002DHU pdf datasheet or detailed specifications of the EDT ET028002DHU or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT ET028002DHU distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ET028002DHU"
- EDT ET028002DHU
- ET028002DHU datasheet
- ET028002DHU image
- ET028002DHU price
- ET028002DHU distributor
