ET028003DMU

| Panel Model | ET028003DMU |
|---|---|
| Panel Brand | EDT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,2.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| ET028003DMU Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 43.2×57.6 mm |
| Outline | 50×69.2×3.1 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 62% |
| Response Time | 10/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/75/75/55 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 1S4P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU/RGB/SPI , 50 pins |
| Input Voltage | 2.8/2.8V (IOVCC/VCI) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of EDT ET028003DMU.
EDT ET028003DMU are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT ET028003DMU pdf datasheet or detailed specifications of the EDT ET028003DMU or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT ET028003DMU distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
EDT ET028003DMU are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT ET028003DMU pdf datasheet or detailed specifications of the EDT ET028003DMU or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT ET028003DMU distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ET028003DMU"
- EDT ET028003DMU
- ET028003DMU datasheet
- ET028003DMU image
- ET028003DMU price
- ET028003DMU distributor

