ET057008DMU

| Panel Model | ET057008DMU |
|---|---|
| Panel Brand | EDT |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.7 inch, 640×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| ET057008DMU Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 115.2×86.4 mm |
| Outline | 124.7×100×6.3 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 350:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 50 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 65/65/55/52 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 9S2P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 8-bit) + SPI , 54 pins |
| Input Voltage | 3.3/11.6V (Typ.)(VCC/VDDA) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of EDT ET057008DMU.
EDT ET057008DMU are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT ET057008DMU pdf datasheet or detailed specifications of the EDT ET057008DMU or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT ET057008DMU distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
EDT ET057008DMU are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the EDT ET057008DMU pdf datasheet or detailed specifications of the EDT ET057008DMU or other EDT LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from EDT ET057008DMU distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "ET057008DMU"
- EDT ET057008DMU
- ET057008DMU datasheet
- ET057008DMU image
- ET057008DMU price
- ET057008DMU distributor

