F01838-01U

| Panel Model | F01838-01U |
|---|---|
| Panel Brand | CMO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,1.8 inch, 128×160 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| F01838-01U Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White |
| Active Area | 28.032×35.04 mm |
| Outline | 31.832×41.42×1 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 250 : 1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 58% |
| Response Time | 10/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/15/35 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | COG Suggest HX8353-C, NT39121C |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CMO F01838-01U.
CMO F01838-01U are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CMO F01838-01U pdf datasheet or detailed specifications of the CMO F01838-01U or other CMO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CMO F01838-01U distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CMO F01838-01U are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CMO F01838-01U pdf datasheet or detailed specifications of the CMO F01838-01U or other CMO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CMO F01838-01U distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "F01838-01U"
- CMO F01838-01U
- F01838-01U datasheet
- F01838-01U image
- F01838-01U price
- F01838-01U distributor

