GPG96244QS1

| Panel Model | GPG96244QS1 |
|---|---|
| Panel Brand | Giantplus |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.0 inch, 320×240 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| GPG96244QS1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 65.31×36.84 mm |
| Outline | 75.31×43.44×2.8 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 400:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 30 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 60/60/50/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 4S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI, CCIR601/656 , 39 pins |
| Input Voltage | 3.0/3.3V (Typ.)(VDDIO/VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Giantplus GPG96244QS1.
Giantplus GPG96244QS1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Giantplus GPG96244QS1 pdf datasheet or detailed specifications of the Giantplus GPG96244QS1 or other Giantplus LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Giantplus GPG96244QS1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Giantplus GPG96244QS1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Giantplus GPG96244QS1 pdf datasheet or detailed specifications of the Giantplus GPG96244QS1 or other Giantplus LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Giantplus GPG96244QS1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "GPG96244QS1"
- Giantplus GPG96244QS1
- GPG96244QS1 datasheet
- GPG96244QS1 image
- GPG96244QS1 price
- GPG96244QS1 distributor

