H019IN01

| Panel Model | H019IN01 |
|---|---|
| Panel Brand | AU Optronics |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,1.9 inch, 128×160 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| H019IN01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 30.72×38.39 mm |
| Outline | 38.5×51.7 mm |
| Surface | Hard coating |
| Contrast Ratio | 150:1 (Typ.) |
| Display Colors | 65K/262K |
| Response Time | 10/30 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 45/45/20/60 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 3S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | CPU , 30 pins |
| Input Voltage | 2.8V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AU Optronics H019IN01.
AU Optronics H019IN01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AU Optronics H019IN01 pdf datasheet or detailed specifications of the AU Optronics H019IN01 or other AU Optronics LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AU Optronics H019IN01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AU Optronics H019IN01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AU Optronics H019IN01 pdf datasheet or detailed specifications of the AU Optronics H019IN01 or other AU Optronics LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AU Optronics H019IN01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "H019IN01"
- AU Optronics H019IN01
- H019IN01 datasheet
- H019IN01 image
- H019IN01 price
- H019IN01 distributor

