H038QR01-1

| Panel Model | H038QR01-1 |
|---|---|
| Panel Brand | AU Optronics |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,3.8 inch, 240×320 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| H038QR01-1 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Reflective |
| Active Area | 57.24×76.8 mm |
| Outline | 73×98.8 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 7/16(Reflective) |
| Display Colors | 262K (6-bit) |
| Response Time | 15/25 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/45/45 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | Parallel RGB (1 ch, 6-bit) , 60 pins |
| Input Voltage | 3.3/3.3/12/-12V (Typ.)(DVCC/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AU Optronics H038QR01-1.
AU Optronics H038QR01-1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AU Optronics H038QR01-1 pdf datasheet or detailed specifications of the AU Optronics H038QR01-1 or other AU Optronics LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AU Optronics H038QR01-1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AU Optronics H038QR01-1 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AU Optronics H038QR01-1 pdf datasheet or detailed specifications of the AU Optronics H038QR01-1 or other AU Optronics LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AU Optronics H038QR01-1 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "H038QR01-1"
- AU Optronics H038QR01-1
- H038QR01-1 datasheet
- H038QR01-1 image
- H038QR01-1 price
- H038QR01-1 distributor

