HC370BF-D11
| Panel Model | HC370BF-D11 |
|---|---|
| Panel Brand | Hisense |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,37 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HC370BF-D11 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 819.6×460.8 mm |
| Outline | 877×516.8 mm |
| Surface | Antiglare |
| Contrast Ratio | 1100:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 8/6 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 12 pcs CCFL Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (2 ch, 8-bit) , 51 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Hisense HC370BF-D11.
Hisense HC370BF-D11 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Hisense HC370BF-D11 pdf datasheet or detailed specifications of the Hisense HC370BF-D11 or other Hisense LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Hisense HC370BF-D11 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Hisense HC370BF-D11 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Hisense HC370BF-D11 pdf datasheet or detailed specifications of the Hisense HC370BF-D11 or other Hisense LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Hisense HC370BF-D11 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HC370BF-D11"
- Hisense HC370BF-D11
- HC370BF-D11 datasheet
- HC370BF-D11 image
- HC370BF-D11 price
- HC370BF-D11 distributor

