HJ070NA-01U

| Panel Model | HJ070NA-01U |
|---|---|
| Panel Brand | CHIMEI INNOLUX |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HJ070NA-01U Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 153.6×90 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K/16.7M (6-bit / 6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 70% |
| Response Time | 10/15 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 70/75/75/75 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 6/8-bit) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of CHIMEI INNOLUX HJ070NA-01U.
CHIMEI INNOLUX HJ070NA-01U are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX HJ070NA-01U pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX HJ070NA-01U or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX HJ070NA-01U distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
CHIMEI INNOLUX HJ070NA-01U are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the CHIMEI INNOLUX HJ070NA-01U pdf datasheet or detailed specifications of the CHIMEI INNOLUX HJ070NA-01U or other CHIMEI INNOLUX LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from CHIMEI INNOLUX HJ070NA-01U distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HJ070NA-01U"
- CHIMEI INNOLUX HJ070NA-01U
- HJ070NA-01U datasheet
- HJ070NA-01U image
- HJ070NA-01U price
- HJ070NA-01U distributor
