HR270QH1-100

| Panel Model | HR270QH1-100 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,27.0 inch, 2560×1440 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HR270QH1-100 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | ADS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 596.736×335.664 mm |
| Outline | 612.5×356.2×15.1 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 25%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 1000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (10-bit) , sRGB |
| Response Time | 14 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 4 strings WLED Without Driver |
| Signal Interface | LVDS (4 ch, 10-bit) , 92 pins |
| Input Voltage | 5.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE HR270QH1-100.
BOE HR270QH1-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HR270QH1-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HR270QH1-100 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HR270QH1-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE HR270QH1-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HR270QH1-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HR270QH1-100 or other BOE LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HR270QH1-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HR270QH1-100"
- BOE HR270QH1-100
- HR270QH1-100 datasheet
- HR270QH1-100 image
- HR270QH1-100 price
- HR270QH1-100 distributor

