HSD050BDW1-A00

| Panel Model | HSD050BDW1-A00 |
|---|---|
| Panel Brand | HannStar |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,5.0 inch, 800×480 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HSD050BDW1-A00 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 108×64.8 mm |
| Outline | 114.8×73.2 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 600:1 (Typ.) |
| Display Colors | , CIE1931 50% |
| Response Time | 2/6 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 75/75/60/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | Suggest OTA7000A |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HannStar HSD050BDW1-A00.
HannStar HSD050BDW1-A00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HannStar HSD050BDW1-A00 pdf datasheet or detailed specifications of the HannStar HSD050BDW1-A00 or other HannStar LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HannStar HSD050BDW1-A00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HannStar HSD050BDW1-A00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HannStar HSD050BDW1-A00 pdf datasheet or detailed specifications of the HannStar HSD050BDW1-A00 or other HannStar LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HannStar HSD050BDW1-A00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HSD050BDW1-A00"
- HannStar HSD050BDW1-A00
- HSD050BDW1-A00 datasheet
- HSD050BDW1-A00 image
- HSD050BDW1-A00 price
- HSD050BDW1-A00 distributor

