HSD070BFW1-A00

| Panel Model | HSD070BFW1-A00 |
|---|---|
| Panel Brand | HannStar |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HSD070BFW1-A00 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 153.6×90 mm |
| Outline | 161.45×98.72×1 mm |
| Surface | Without Polarizer |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 262K (6-bit) , CIE1931 50% |
| Response Time | 4/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/80/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Driver IC | Suggest NT51008 + NT52002 |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HannStar HSD070BFW1-A00.
HannStar HSD070BFW1-A00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HannStar HSD070BFW1-A00 pdf datasheet or detailed specifications of the HannStar HSD070BFW1-A00 or other HannStar LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HannStar HSD070BFW1-A00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HannStar HSD070BFW1-A00 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HannStar HSD070BFW1-A00 pdf datasheet or detailed specifications of the HannStar HSD070BFW1-A00 or other HannStar LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HannStar HSD070BFW1-A00 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HSD070BFW1-A00"
- HannStar HSD070BFW1-A00
- HSD070BFW1-A00 datasheet
- HSD070BFW1-A00 image
- HSD070BFW1-A00 price
- HSD070BFW1-A00 distributor

