HSD070PFW3-B02-0299

| Panel Model | HSD070PFW3-B02-0299 |
|---|---|
| Panel Brand | HannStar |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,7.0 inch, 1024×600 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HSD070PFW3-B02-0299 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 153.6×90 mm |
| Outline | 161.95×99.22 mm |
| Surface | Hard coating |
| Contrast Ratio | 800:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (6-bit + Hi-FRC) , CIE1931 50% |
| Response Time | 4/12 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 80/80/70/80 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Driver IC | Suggest ILI6150H1-9G + ILI5120-9G |
| Signal Interface | LVDS (1 ch, 8-bit) , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/11.0/20.0/-6.8V (Typ.)(VDD/AVDD/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of HannStar HSD070PFW3-B02-0299.
HannStar HSD070PFW3-B02-0299 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HannStar HSD070PFW3-B02-0299 pdf datasheet or detailed specifications of the HannStar HSD070PFW3-B02-0299 or other HannStar LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HannStar HSD070PFW3-B02-0299 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
HannStar HSD070PFW3-B02-0299 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the HannStar HSD070PFW3-B02-0299 pdf datasheet or detailed specifications of the HannStar HSD070PFW3-B02-0299 or other HannStar LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from HannStar HSD070PFW3-B02-0299 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HSD070PFW3-B02-0299"
- HannStar HSD070PFW3-B02-0299
- HSD070PFW3-B02-0299 datasheet
- HSD070PFW3-B02-0299 image
- HSD070PFW3-B02-0299 price
- HSD070PFW3-B02-0299 distributor

