HV208QX1-100
| Panel Model | HV208QX1-100 |
|---|---|
| Panel Brand | BOE HYDIS |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,20.8 inch, 2048×1536 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| HV208QX1-100 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AFFS, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 423.9×318 mm |
| Outline | 457×350 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 13%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 700:1 (Typ.) |
| Display Colors | Grayscale (8-bit) |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 60Hz |
| Lamp Type | 12 pcs CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (4 ch, 8-bit) , 70 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of BOE HYDIS HV208QX1-100.
BOE HYDIS HV208QX1-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HYDIS HV208QX1-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HYDIS HV208QX1-100 or other BOE HYDIS LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HYDIS HV208QX1-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
BOE HYDIS HV208QX1-100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the BOE HYDIS HV208QX1-100 pdf datasheet or detailed specifications of the BOE HYDIS HV208QX1-100 or other BOE HYDIS LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from BOE HYDIS HV208QX1-100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "HV208QX1-100"
- BOE HYDIS HV208QX1-100
- HV208QX1-100 datasheet
- HV208QX1-100 image
- HV208QX1-100 price
- HV208QX1-100 distributor
