KCB060VG1CB-G60

| Panel Model | KCB060VG1CB-G60 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | CSTN-LCD ,6.0 inch, 640×480 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| KCB060VG1CB-G60 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 120.94×90.7 mm |
| Outline | 154.5×106 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 20:1 (Typ.) |
| Display Colors | Color |
| Response Time | 650 (Typ.)(Tr+Td) |
| Viewing Angle | 45/45/35/20 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KCB060VG1CB-G60.
Kyocera KCB060VG1CB-G60 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KCB060VG1CB-G60 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KCB060VG1CB-G60 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KCB060VG1CB-G60 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KCB060VG1CB-G60 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KCB060VG1CB-G60 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KCB060VG1CB-G60 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KCB060VG1CB-G60 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KCB060VG1CB-G60"
- Kyocera KCB060VG1CB-G60
- KCB060VG1CB-G60 datasheet
- KCB060VG1CB-G60 image
- KCB060VG1CB-G60 price
- KCB060VG1CB-G60 distributor

