KCB084SV1AE-G40

| Panel Model | KCB084SV1AE-G40 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | CSTN-LCD ,8.4 inch, 800×600 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| KCB084SV1AE-G40 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 170.38×127.78 mm |
| Outline | 205.1×145×7.2 mm |
| Surface | Glare (Haze 0%) |
| Contrast Ratio | 30:1 (Typ.) |
| Display Colors | Color |
| Response Time | 300/250 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 55/50/35/20 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL Optional |
| Signal Interface | Parallel Data (8-bit) , 31 pins |
| Input Voltage | 3.3V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KCB084SV1AE-G40.
Kyocera KCB084SV1AE-G40 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KCB084SV1AE-G40 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KCB084SV1AE-G40 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KCB084SV1AE-G40 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KCB084SV1AE-G40 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KCB084SV1AE-G40 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KCB084SV1AE-G40 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KCB084SV1AE-G40 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KCB084SV1AE-G40"
- Kyocera KCB084SV1AE-G40
- KCB084SV1AE-G40 datasheet
- KCB084SV1AE-G40 image
- KCB084SV1AE-G40 price
- KCB084SV1AE-G40 distributor

