KCG035QVLAD-G01

| Panel Model | KCG035QVLAD-G01 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | CSTN-LCD ,3.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| KCG035QVLAD-G01 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 71.02×53.26 mm |
| Outline | 93×75.3 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 50:1 (Typ.) |
| Display Colors | Color |
| Response Time | 250/200 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/60/60 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | WLED |
| Signal Interface | Parallel Data (8-bit) |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KCG035QVLAD-G01.
Kyocera KCG035QVLAD-G01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KCG035QVLAD-G01 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KCG035QVLAD-G01 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KCG035QVLAD-G01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KCG035QVLAD-G01 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KCG035QVLAD-G01 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KCG035QVLAD-G01 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KCG035QVLAD-G01 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KCG035QVLAD-G01"
- Kyocera KCG035QVLAD-G01
- KCG035QVLAD-G01 datasheet
- KCG035QVLAD-G01 image
- KCG035QVLAD-G01 price
- KCG035QVLAD-G01 distributor

