KCG057QV1DB-G100

| Panel Model | KCG057QV1DB-G100 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | CSTN-LCD ,5.7 inch, 320×240 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| KCG057QV1DB-G100 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 115.18×86.38 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 50:1 (Typ.) |
| Display Colors | Color |
| Response Time | |
| Viewing Angle | 50/50/20/35 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | 1 pcs CCFL |
| Input Voltage | 3.3/5.0V (Typ.)(VDD) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KCG057QV1DB-G100.
Kyocera KCG057QV1DB-G100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KCG057QV1DB-G100 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KCG057QV1DB-G100 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KCG057QV1DB-G100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KCG057QV1DB-G100 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KCG057QV1DB-G100 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KCG057QV1DB-G100 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KCG057QV1DB-G100 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KCG057QV1DB-G100"
- Kyocera KCG057QV1DB-G100
- KCG057QV1DB-G100 datasheet
- KCG057QV1DB-G100 image
- KCG057QV1DB-G100 price
- KCG057QV1DB-G100 distributor

