KCG075VG2BG-G000

| Panel Model | KCG075VG2BG-G000 |
|---|---|
| Panel Brand | Kyocera |
| Descrition | CSTN-LCD ,7.5 inch, 640×480 |
| Panel Type | CSTN-LCD |
| KCG075VG2BG-G000 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | STN, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 151.66×113.74 mm |
| Outline | 184×139.8 mm |
| Surface | |
| Contrast Ratio | 30:1 (Typ.) |
| Display Colors | Color |
| Response Time | |
| Viewing Angle | 40/40/20/40 (Typ.)(CR≥2) (L/R/U/D) |
| Frequency | 75Hz |
| Lamp Type | CCFL |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of Kyocera KCG075VG2BG-G000.
Kyocera KCG075VG2BG-G000 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KCG075VG2BG-G000 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KCG075VG2BG-G000 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KCG075VG2BG-G000 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Kyocera KCG075VG2BG-G000 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the Kyocera KCG075VG2BG-G000 pdf datasheet or detailed specifications of the Kyocera KCG075VG2BG-G000 or other Kyocera LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from Kyocera KCG075VG2BG-G000 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "KCG075VG2BG-G000"
- Kyocera KCG075VG2BG-G000
- KCG075VG2BG-G000 datasheet
- KCG075VG2BG-G000 image
- KCG075VG2BG-G000 price
- KCG075VG2BG-G000 distributor

